Boavista FC vs SL Benfica 20 Mai 2017
22:30

Boavista FC

Ultimele 5 meciuri jucate

Vitoria Setubal0-1Boavista FCV
Boavista FC2-2Nacional MadeiraE
Boavista FC1-0CD TondelaV
V Guimaraes2-0Boavista FCI
Boavista FC0-0Pacos de FerreiraE

Ultimele 3 meciuri jucate acasa

Boavista FC2-2Nacional MadeiraE
Boavista FC1-0CD TondelaV
Boavista FC0-0Pacos de FerreiraE

Moral

Fitness

Goluri Marcate

Goluri Primite

31
34

Goluri Marcate
Acasa

Goluri Primite
Acasa

16
13

Goluri Marcate/Meci

0.94

Goluri Primite/Meci

1.03

Goluri Marcate/Meci Acasa

1

Goluri Primite/Meci Acasa

0.81

Cel mai des rezultat

Victorie 0-1 in 9 meciuri

Cel mai des rezultat acasa

Infrangere 0-1 in 7 meciuri

Cel mai bun marcator:

Statistica Indisponibila
SL Benfica

Ultimele 5 meciuri jucate

SL Benfica5-0V GuimaraesV
Rio Ave0-1SL BenficaV
SL Benfica2-1EstorilV
Sporting Lisboa1-1SL BenficaE
SL Benfica3-0MaritimoV

Ultimele 3 meciuri jucate in deplasare

Rio Ave0-1SL BenficaV
Sporting Lisboa1-1SL BenficaE
Moreirense FC0-1SL BenficaV

Moral

Fitness

Goluri Marcate

Goluri Primite

70
16

Goluri Marcate
in Deplasare

Goluri Primite
in Deplasare

21
7

Goluri Marcate/Meci

2.12

Goluri Primite/Meci

0.48

Goluri Marcate/Meci Deplasare

1.31

Goluri Primite/Meci Deplasare

0.44

Cel mai des rezultat

Victorie 0-1 in 5 meciuri

Cel mai des rezultat in deplasare

Victorie 0-1 in 5 meciuri

Cel mai bun marcator:

Kostas Mitroglou care a marcat 15 goluri in acest sezon.

Clasament

#EchipaJVEIGmGpPct
1SL Benfica332562701681
2FC Porto3322101701676
3Sporting Lisboa332076643567
4Vitoria Guimaraes331887503862
5Sporting Braga331599513454
6Maritimo33131010343249
7Rio Ave3313713393946
8Feirense3313614304545
9Boavista FC33101211313442
10Chaves3381411343838
11Belenenses339915274336
12Estoril339816324035
13Pacos de Ferreira3381114324535
14Vitoria Setubal339816283835
15FC Arouca339519315332
16Moreirense FC337917304730
17CD Tondela337818275229
18Nacional Madeira334920215621
#EchipaJVEIGmGpPct
1SL Benfica17143049945
2FC Porto17143044945
3Sporting Lisboa161132331336
4Maritimo171052251235
5Sporting Braga171043371834
6Vitoria Guimaraes16853271929
7Chaves17683191526
8Pacos de Ferreira16673151125
9Rio Ave16745211825
10Vitoria Setubal17737161524
11Feirense17728152323
12CD Tondela16637172021
13Boavista FC16556161320
14FC Arouca17629182320
15Belenenses17467141918
16Estoril16529141917
17Moreirense FC16376151916
18Nacional Madeira16268102112
#EchipaJVEIGmGpPct
1SL Benfica16113221736
2Vitoria Guimaraes171034231933
3FC Porto1687126731
4Sporting Lisboa17944312231
5Feirense16646152222
6Boavista FC17575152122
7Rio Ave17638182121
8Sporting Braga16556141620
9Estoril17467182118
10Belenenses16538132418
11Maritimo1635892014
12Moreirense FC174211152814
13Chaves16268152312
14FC Arouca163310133012
15Vitoria Setubal16259122311
16Pacos de Ferreira172411173410
17Nacional Madeira17231211359
18CD Tondela17151110328

Rezumat

Un nou meci in Primeira Liga pe date de 20 Mai 2017 cu Boavista FC primind vizita celor de la SL Benfica.

Victorie pentru Boavista FC in ultimul meci pe care l-au disputat la data de 15 Mai 2017, 0-1 in deplasarea de la Vitoria Setubal in Primeira.

O forma foarte buna aratate de Boavista FC in ultimele trei meciuri jucate, bilantul fiind de doua victorii si un egal, increderea fiind intr-un rezultat pozitiv in aceasta disputa.

Rezultate pozitive pe teren propriu pentru Boavista FC in ultimele trei meciuri jucate aici, echipa reusind o victorie, celelalte doua meciuri incheindu-se la egalitate.

Victorie pentru SL Benfica in ultimul meci pe care l-au disputat la data de 13 Mai 2017, 5-0 , meci jucat in deplasare cu V Guimaraes in Primeira.

Victorii pe linie pentru SL Benfica in ultimele trei meciuri jucate, acest lucru ducand la un moral foarte ridicat in abordarea acestei dispute.

Reusind doua victorii si un rezultat de egalitate in ultimele trei meciuri jucate pe stadioane adverse, SL Benfica dispune de increderea necesara in abordarea acestui joc.

Predictii

Final

31.7% - Boavista FC
22.7% - Egal
45.6% - SL Benfica

Pauza

27.6% - Boavista FC
32.6% - Egal
39.8% - SL Benfica

Goluri Sub/Peste 2.5

55.1% - Sub 2.5 Goluri
44.9% - Peste 2.5 Goluri

Rezultat final Boavista FC 2-2 SL Benfica

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor.

Sunt de acord


Ai uitat parola?

Sau

Inregistreaza-te

Gratuit si rapid