Olympique Marseille vs SC Bastia 20 Mai 2017
22:00

Olympique Marseille

Ultimele 5 meciuri jucate

Girondins Bordeau1-1Olympique MarseilE
Olympique Marseil2-1NiceV
Caen1-5Olympique MarseilV
Nancy-Lorraine0-0Olympique MarseilE
Olympique Marseil4-0Saint EtienneV

Ultimele 3 meciuri jucate acasa

Olympique Marseil2-1NiceV
Olympique Marseil4-0Saint EtienneV
Olympique Marseil1-1DijonE

Moral

Fitness

Goluri Marcate

Goluri Primite

56
41

Goluri Marcate
Acasa

Goluri Primite
Acasa

32
13

Goluri Marcate/Meci

1.51

Goluri Primite/Meci

1.11

Goluri Marcate/Meci Acasa

1.78

Goluri Primite/Meci Acasa

0.72

Cel mai des rezultat

Egal 0-0 in 8 meciuri

Cel mai des rezultat acasa

Victorie 2-0 in 4 meciuri

Cel mai bun marcator:

Bafétimbi Gomis care a marcat 19 goluri in acest sezon.
SC Bastia

Ultimele 5 meciuri jucate

SC Bastia2-0FC LorientV
PSG5-0SC BastiaI
SC Bastia1-0Stade RennaisV
Girondins Bordeau2-0SC BastiaI
SC Bastia0-3LyonI

Ultimele 3 meciuri jucate in deplasare

PSG5-0SC BastiaI
Girondins Bordeau2-0SC BastiaI
Dijon1-2SC BastiaV

Moral

Fitness

Goluri Marcate

Goluri Primite

29
53

Goluri Marcate
in Deplasare

Goluri Primite
in Deplasare

12
39

Goluri Marcate/Meci

0.78

Goluri Primite/Meci

1.43

Goluri Marcate/Meci Deplasare

0.67

Goluri Primite/Meci Deplasare

2.17

Cel mai des rezultat

Victorie 1-0 in 7 meciuri

Cel mai des rezultat in deplasare

Infrangere 5-0 in 4 meciuri

Cel mai bun marcator:

Enzo Crivelli care a marcat 10 goluri in acest sezon.

Clasament

#EchipaJVEIGmGpPct
1AS Monaco3729531042992
2PSG372755822686
3Nice3722114603377
4Lyon3721313744566
5Olympique Marseille37161110564159
6Girondins Bordeaux3715139524258
7FC Nantes3714914405151
8Saint Etienne37121411403950
9Stade Rennais37121411343950
10Guingamp3713816455347
11Toulouse FC37101314374143
12Lille OSC3712718374743
13Angers3712718384943
14Metz37111016397143
15Montpellier3710918486439
16Dijon3781217465836
17Caen3710621356436
18FC Lorient3710522436935
19SC Bastia3781019295334
20Nancy378821265132
#EchipaJVEIGmGpPct
1AS Monaco191711631352
2Nice191441391646
3PSG18135041644
4Olympique Marseille181242321340
5Lyon181206432336
6Guingamp181134271336
7Stade Rennais181062241236
8Girondins Bordeaux19964271933
9Saint Etienne19793241830
10Toulouse FC18855281829
11Montpellier19856282229
12FC Nantes19847192428
13Metz19775273428
14Dijon19766272127
15Angers18756211726
16SC Bastia19595171424
17FC Lorient18738242824
18Caen197210213723
19Lille OSC18639212421
20Nancy18639182221
#EchipaJVEIGmGpPct
1PSG191405412042
2AS Monaco181242411640
3Nice18873211731
4Lyon19937312230
5Girondins Bordeaux18675252325
6FC Nantes18657212723
7Lille OSC19649162322
8Saint Etienne18558162120
9Olympique Marseille19478242819
10Angers195212173217
11Metz184311123715
12Toulouse FC1928992314
13Stade Rennais19289102714
14Caen183411142713
15Nancy19251282911
16FC Lorient193214194111
17Guingamp192512184011
18Montpellier182412204210
19SC Bastia183114123910
20Dijon18161119379

Rezumat

Data de 20 Mai 2017 aduce in prim plan un meci foarte important, in care doua echipe foarte echilibrate, Olympique Marseille si SC Bastia se intalnesc in Ligue 1.

Un egal cu scorul de 1-1 in ultimul meci jucat de Olympique Marseille in in deplasarea de la Girondins Bordeaux.

O forma foarte buna aratate de Olympique Marseille in ultimele trei meciuri jucate, bilantul fiind de doua victorii si un egal, increderea fiind intr-un rezultat pozitiv in aceasta disputa.

Reusind doua victorii si un rezultat de egalitate in ultimele trei meciuri jucate pe propriul stadion, Olympique Marseille dispune de increderea necesara in abordarea acestui joc.

Victorie pentru SC Bastia in ultimul meci pe care l-au disputat la data de 14 Mai 2017, 2-0 , meci jucat in deplasare cu FC Lorient in Ligue 1.

Rezultate bune totusi pentru SC Bastia in ultimele trei meciuri jucate, echipa reusind sa invinga de doua ori, suferit si o infrangere.

Doua infrangeri si o singura victorie pentru cei de la SC Bastia in ultimele trei meciuri jucate de acestia in deplasare, rezultate ce nu incurajaza jucatorii in privinta acestei noi deplasari.

Predictii

Final

46.5% - Olympique Marseille
23.2% - Egal
30.3% - SC Bastia

Pauza

40.4% - Olympique Marseille
33.3% - Egal
26.4% - SC Bastia

Goluri Sub/Peste 2.5

44.05% - Sub 2.5 Goluri
55.95% - Peste 2.5 Goluri

Rezultat final Olympique Marseille 1-0 SC Bastia

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor.

Sunt de acord


Ai uitat parola?

Sau

Inregistreaza-te

Gratuit si rapid