Lyon vs Nice 20 Mai 2017
22:00

Lyon

Ultimele 5 meciuri jucate

Montpellier1-3LyonV
Lyon3-1AjaxV
Lyon3-2FC NantesV
Ajax4-1LyonI
Angers1-2LyonV

Ultimele 3 meciuri jucate acasa

Lyon3-1AjaxV
Lyon3-2FC NantesV
Lyon1-2AS MonacoI

Moral

Fitness

Goluri Marcate

Goluri Primite

74
45

Goluri Marcate
Acasa

Goluri Primite
Acasa

43
23

Goluri Marcate/Meci

2

Goluri Primite/Meci

1.22

Goluri Marcate/Meci Acasa

2.39

Goluri Primite/Meci Acasa

1.28

Cel mai des rezultat

Infrangere 2-1 in 6 meciuri

Cel mai des rezultat acasa

Infrangere 1-2 in 3 meciuri

Cel mai bun marcator:

Statistica Indisponibila
Nice

Ultimele 5 meciuri jucate

Nice0-2AngersI
Olympique Marseil2-1NiceI
Nice3-1PSGV
Toulouse FC1-1NiceE
Nice3-1Nancy-LorraineV

Ultimele 3 meciuri jucate in deplasare

Olympique Marseil2-1NiceI
Toulouse FC1-1NiceE
Lille OSC1-2NiceV

Moral

Fitness

Goluri Marcate

Goluri Primite

60
33

Goluri Marcate
in Deplasare

Goluri Primite
in Deplasare

21
17

Goluri Marcate/Meci

1.62

Goluri Primite/Meci

0.89

Goluri Marcate/Meci Deplasare

1.17

Goluri Primite/Meci Deplasare

0.94

Cel mai des rezultat

Infrangere 2-1 in 8 meciuri

Cel mai des rezultat in deplasare

Victorie 0-1 in 7 meciuri

Cel mai bun marcator:

Mario Balotelli care a marcat 15 goluri in acest sezon.

Clasament

#EchipaJVEIGmGpPct
1AS Monaco3729531042992
2PSG372755822686
3Nice3722114603377
4Lyon3721313744566
5Olympique Marseille37161110564159
6Girondins Bordeaux3715139524258
7FC Nantes3714914405151
8Saint Etienne37121411403950
9Stade Rennais37121411343950
10Guingamp3713816455347
11Toulouse FC37101314374143
12Lille OSC3712718374743
13Angers3712718384943
14Metz37111016397143
15Montpellier3710918486439
16Dijon3781217465836
17Caen3710621356436
18FC Lorient3710522436935
19SC Bastia3781019295334
20Nancy378821265132
#EchipaJVEIGmGpPct
1AS Monaco191711631352
2Nice191441391646
3PSG18135041644
4Olympique Marseille181242321340
5Lyon181206432336
6Guingamp181134271336
7Stade Rennais181062241236
8Girondins Bordeaux19964271933
9Saint Etienne19793241830
10Toulouse FC18855281829
11Montpellier19856282229
12FC Nantes19847192428
13Metz19775273428
14Dijon19766272127
15Angers18756211726
16SC Bastia19595171424
17FC Lorient18738242824
18Caen197210213723
19Lille OSC18639212421
20Nancy18639182221
#EchipaJVEIGmGpPct
1PSG191405412042
2AS Monaco181242411640
3Nice18873211731
4Lyon19937312230
5Girondins Bordeaux18675252325
6FC Nantes18657212723
7Lille OSC19649162322
8Saint Etienne18558162120
9Olympique Marseille19478242819
10Angers195212173217
11Metz184311123715
12Toulouse FC1928992314
13Stade Rennais19289102714
14Caen183411142713
15Nancy19251282911
16FC Lorient193214194111
17Guingamp192512184011
18Montpellier182412204210
19SC Bastia183114123910
20Dijon18161119379

Rezumat

La prima vedere un meci dezechilibrat in Ligue 1 pe data de 20 Mai 2017, cu o favorita clara Lyon ce primeste vizita celor de la Nice.

Victorie pentru Lyon in ultimul meci pe care l-au disputat la data de 14 Mai 2017, 1-3 in deplasarea de la Montpellier in Ligue 1.

Victorii pe linie pentru Lyon in ultimele trei meciuri jucate, acest lucru ducand la un moral foarte ridicat in abordarea acestei dispute.

Rezultate bune in ultimele trei meciuri jucate pe teren propriu de Lyon, echipa reusind doua victorii in timp ce au pierdut un singur meci.

Infrangere cu scorul de 0-2 suferita de Nice in Ligue 1 in ultimul meci pe care l-au jucat impotriva celor de la Angers la data de 14 Mai 2017.

Un bilant negativ pentru Nice in ultimele trei meciuri jucate, echipa reusind o singura victorie in timp ce a suferit doua infrangeri.

Cu o victorie, un egal si o infrangere in ultimele trei meciuri disputate in deplasare de Nice, moralul in randul jucatorilor este mai degraba modest.

Predictii

Final

48.5% - Lyon
22.8% - Egal
28.8% - Nice

Pauza

42.2% - Lyon
32.7% - Egal
25.1% - Nice

Goluri Sub/Peste 2.5

36.95% - Sub 2.5 Goluri
63.05% - Peste 2.5 Goluri

Rezultat final Lyon 3-3 Nice

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor.

Sunt de acord


Ai uitat parola?

Sau

Inregistreaza-te

Gratuit si rapid